Haber

Binada çürümüş olduğu bildirilen tek kişi o kaldı!

Art arda meydana gelen depremler ve verdiğimiz ağır kayıplar sonrasında gözler mega şehir İstanbul’da. Olası bir deprem için riskli yapılar için uzmanlardan “Derhal yıkılmalı”Telefon gelirken Kadıköy Fener Yolu’ndaki 4 katlı binada meydana gelen olay birçok kişinin pes etmesine neden oldu.

SADECE O GİTTİ

Çürük olduğu bildirilen binada elektrik ve suyun olmamasına rağmen annesiyle birlikte yaşayan vatandaş, apartmandaki herkesin çıkmış olmasına rağmen kiracı olduğu daireyi terk etmedi.

“Ben aptal mıyım?”

Mahkeme kararıyla yıkım kararını da durduran vatandaş, “Madem buranın alt yapısı, zemini sorunluydu, İngilizler 100 yıl önce tren yolunu buraya niye taşıdılar? Ben salak mıyım? Aldanmayın. Riskim şu an burada değil. Risk altındaysam, ben salak mıyım? Burada 20 daire de riskli. Riskli olduğumu düşünürsem yarın gideceğim. “Bana zamanında haber verilmedi, hemen taşınamam. Çürük evin kirasını ödeyeceğim, burada başka bir şey yok”sözleriyle savundu.

DİĞER KAT SAHİPLERİ TEPKİLİ

Diğer daire sahipleri Sadece kendi hayatı tehlikede değil. Aslında tüm mahalleyi ilgilendiriyor. Marmaray’ın yanındaki binanın yıkılma riski var” dedi.Konutunu boşaltmayan kiracıya tepki gösterdi.

KAYNAK: HABERLERİ GÖSTER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu