Teknoloji

Volkswagen, Scout markası için ABD’de 2 milyar dolarlık tesis açacak

Volkswagen Cluster, uzun süredir Amerika pazarındaki payını artırmak için çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük kamyonet üreticisi Ford ile el sıkışan Alman üretici, Amarok’u Ranger tabanlı bir modele dönüştürecek.

Volkswagen ise ABD’ye özgü bir marka ile bu pazardaki elini güçlendirmek istiyor.

Scout’u satın aldı.

Volkswagen Cluster, 1960’ların ortalarından 1980’lere kadar üretilen Scout markasını ABD pazarına geri döndürmeye hazırlanıyor.

Grup içindeki diğer markalar gibi bir başka marka olarak konumlandırılması planlanan Scout, offroad odaklı elektrikli kamyonet ve SUV modelleri üreten bir marka olacak.

Volkswagen ABD’de fabrika açacak

Volkswagen, Scout markası altında pikap üretmek için ABD’de 2 milyar dolarlık bir tesis açıyor. VW’nin kuracağı fabrika, Güney Karolina’da yer alacak.

Bu tesiste SUV modellerinin yanı sıra elektrikli kamyonet modelleri de üretilecek. VW’nin Chattanooga’da başka bir tesisi daha var. Güney Karolina’daki tesis ile VW, Amerika Birleşik Devletleri’nde ikinci üretim tesisine sahip olacak.

Fabrika 2026 yılında üretime başlayacak. Scout Motors tarafından yapılan açıklamaya göre bu tesiste yılda 200 binden fazla araç üretilecek.

Scout markasıyla üretilen ağaçlar yeni bir platform üzerine inşa edilecek ve şirketin global ürün gamındaki hiçbir modele benzemeyecek.

bozkirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu