Haber

İngiltere Dışişleri Bakanı Gana’yı ziyaret ediyor

İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly, “geleceğe yönelik, karşılıklı yarar sağlayan” ortaklıkları güçlendirmek amacıyla başladığı Afrika ırkının ilk durağı Gana’yı ziyaret etti.

Gana’nın başkenti Akra’daki Kotoka Uluslararası Havalimanı’na gelen Cleverly’yi üst düzey yetkililerin yanı sıra Dışişleri Bakanı Shirley Ayorkor Botchwey ile Arazi ve Tabii Kaynaklar Bakanı Samuel A. Jinapor karşıladı.

Cleverly, havalimanında düzenlenen “İngiltere-Gana Altın Madenciliği Programı”nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, Gana ile İngiltere arasındaki ilişkinin tarihi olduğunu ifade etti.

Gana ve İngiltere’nin vatandaşları için değerli girişimler gerçekleştirmek üzere iş birliği yaptığını kaydeden Cleverly, altın madenciliği programının iki ülkenin pahalı bir hedef için güçlerini birleştireceği başka bir yol olduğunu söyledi.

Altın madenciliği programı kapsamında, iki ülke toplum dayanıklılığını oluşturmak, düzenleyici reformu teşvik etmek ve yasa uygulamalarını desteklemek için birlikte çalışacak.

Program kapsamında Birleşik Krallık, Gana’nın 3 bölgede yasadışı altın madenciliğine karşı mücadelesini desteklemek için 3,9 milyon Sterlin taahhüt edecek.

James Cleverly, Gana’dan sonra Nijerya’ya ve ardından Zambiya’ya geçecek.

haberilgaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu