Haber

Hilmi Topaloğlu kimdir? Hilmi Topaloğlu kaç yaşında, nereli? Hilmi Topaloğlu ne zaman öldü?

Yıllarca Prestij müzik adıyla müzik hayatına devam eden Hilmi Topaloğlu, 1994 yılında şirketin üçüncü ortağı olan Mahsun Kırmızıgül şirketinin sanatçılarından olmuştur. Arama motorlarındaki popüler isim Hilmi Topaloğlu kimdir? Hilmi Topaloğlu kaç yaşında, nereli? Hilmi Topaloğlu ne zaman öldü? sorularla arandı.

HİLMİ TOPALOĞLU KİMDİR?

Hilmi Topaloğlu (1952, Sakarya – 1 Eylül 2003, İstanbul) Türk müzik yapımcısıdır. 1952 yılında Sakarya’nın Karasu Kızılcık Köyü’nde doğdu. Artvinli Hopalı bir baba ile Trabzonlu bir annenin 11 çocuğundan biri olan Hilmi Topaloğlu, fakir bir çocukluk geçirdi. İlkokula giderken marketlerde çalıştı, simit sattı ve boyacı olarak çalıştı. Sakarya Meriç Restaurant’ta bulaşıkçı, ardından komi ve garson olarak çalıştı. 1970 yılında Sakaryaspor’da bir yıl futbol oynadı. Bacağını kırınca futbolu bıraktı.

1976 yılında İstanbul’a gelen Hilmi Topaloğlu, önce gece kulüpleri ve barlarda komi olarak çalıştı. Daha sonra komi ve garson olarak çalıştığı bu yerlerde uzun yıllar operatör olarak çalıştı. Türkiye’nin en büyük gazinolarında metro oteli olarak çalışan Hilmi Topaloğlu, 1992 yılında müzik sektörüne adım attı. İstanbul’a ilk geldiğinden beri tanışıp dostluk kurduğu kardeşi Mustafa Topaloğlu ve Burhan Aydemir ile Nokta Müzik şirketini kurdu. Bir süre sonra Mustafa Topaloğlu şirketten ayrıldı. Hilmi Topaloğlu, yolculuğuna Burhan Aydemir ile Prestij Müzik olarak devam etti. Ardından 1994 yılında şirketin sanatçılarından Mahsun Kırmızıgül şirketin üçüncü ortağı oldu.

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroşirürji Servisi’nde tedavi gördüğü sırada durumu daha da ağırlaşan Topaloğlu, 1 Eylül 2003’te yaşamını yitirdi. Aynı yıl Firuze’nin yaşadığı hayatı ve dünyayı anlatan Neredesin Firuze filmi çekildi. müziğin.

Hilmi Topaloğlu evli ve üç erkek çocuk babasıydı.

HİLMİ TOPALOĞLU NE ZAMAN ÖLDÜ?

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroşirürji Servisinde tedavi gördüğü sırada durumu daha da ağırlaşan Topaloğlu, 1 Eylül 2003 tarihinde vefat etti.

haberduzici.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu