Teknoloji

Efsanevi oyun Doom’un oynanabileceği şeyler arasında artık lego parçası da yer alıyor.

Doom ile oynanabilen elektronik cihaz sayısı her geçen gün artmaktadır. traktörlerden Noel ağaçlarınave hatta Windows Not Defteri’ne kadarDoom’un birçok şey üzerinde oynanabileceğini gördük. Şimdi de James Brown’ın Lego bilgisayarı bu listeye eklendi. . Harekete duyarlı kesmeler ve dokunma noktaları sayesinde Doom, bu küçük Lego bilgisayarda oynanabiliyor.

İlgi alanlarınız veya takıntılarınız hem elektroniği hem de Weta Workshop’ta bir grafik mühendisi olan Lego’yu içeriyorsa James Brown Son sekiz aydır YouTube’da paylaşılan çalışmaları muhtemelen görmüşsünüzdür. Her şey, Brown’ın klasik 80’lerin Lego uzay serisi tarafından popüler hale getirilen Lego bilgisayar parçalarının, animasyonları ve sahte bilgisayar arayüzlerini gösteren işlevsel ekranlarla yükseltilip yükseltilemeyeceğini merak etmesiyle başladı.

kahverengi aylar önce Raspberry Pi RP2040 mikro denetleyicisini kullanmaDoom’un hafif bir versiyonunu Lego bilgisayarlarında çalıştırmayı başardı ve ardından birkaç hafta önce Doom’un özel bir versiyonunu üretti.

Oyun başlangıçta demo modunda kendi kendine oynuyordu, ancak Brown’ın son videosunda bazı etkileyici yükseltmeler görebiliyoruz. Kablo içermez ve artık güç için içinde 9 voltluk pil bulunan büyük bir Lego bloğuna bağımlı değildir. Bunun yerine, her şey, tabana tutturulmuş çok daha küçük bir Lego parçasından ve bilgisayarı içeren başka bir Lego parçasından oluşuyor. Ayrıca Doom’un sadece tuğlayı farklı taraflara yatırarak oynanmasına izin veren bir ivmeölçer kazandığını, üst kısımdaki dokunmaya duyarlı sekmelere dokunarak kapılardan geçebileceğini ve oyuncunun silahını ateşleyebileceğini görüyoruz.

Lego modülünde Doom nasıl oynanır diye merak ediyorsanız aşağıdaki görseli izleyebilirsiniz:

oltuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu