Haber

İşte Scooter Anketi Sonuçları! “Trafikte Tehlikeli, Düzenleme Gerekli, Yasaklamayın”

Scooter kullanımı arttıkça bahis konusundaki tartışmalar da büyüdü. Paris Belediyesi scooter kullanımını referanduma getirirken, Kadıköy Belediyesi dün İstanbul’da kaldırımlardan scooter kullanımını toplamaya başladı. Yine dün kiralama şirketinin sahibi Kadıköy’den binlerce scooter talebi aldıklarını belirterek belediyeden referandum yapılmasını istedi. Onedio tarafından yapılan anketin sonuçları vatandaşların ne düşündüğünü ortaya çıkardı.

Scooterlarınız şehir trafiğini rahatlatıyor mu?

Scooterlardan rahatsız mısınız?

Scooter için yeterli önlemler alınmış mı?

Scooter yasaklanmalı mı?

Scooterlar kaldırımı işgal ediyor mu?

Scooter trafik için bir tehlike midir?

Scooterlardan rahatsız olanlar veya banlanmak isteyenler arasında çok büyük bir fark yok. Rahatsız edici de olsa yasaklanmak istenmiyor.

Ancak yaptığımız ankette en yüksek oyu yüzde 95 ile scooter ile ilgili düzenleme ihtiyacı aldı. Tüm taraflar, scooter kullanımı için kurallar ve makul düzenlemeler istemektedir. Scooter’ların kaldırımları işgal edip trafikte tehlike oluşturduğu konusunda da yüzde 80’in üzerinde bir fikir birliği vardı.

Elbette yüzde 57’sinin yasaklanmaya hayır dediği tekrar hatırlatılmalı. Kısa molalar için trafiği rahatlattığını düşünenler yüzde 61 seviyesinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu